2014.07.15. 09:09:45 (202)
Bocsi, én is elkövettem most azt a hibát,amit a legtöbben: elfelejtettem ránézni a hsz-ok dátumaira és már az írásom megjelenése után láttam,hogy Dati ezt már nagyon régen (több éve) írta. (Majd legközelebb jobban figyelek).
  2014.07.15. 09:05:30 (201)
A TESCO-s pontos árakra nem emlékszem, de mintha a Plazaban lévő Coopokban, a Pennyben, talán még a Sparban is olcsóbb szokott lenni. (A nagyok árait fejből nem tudom,általában én kicsit szoktam venni,azt sem gyakran, de azok a felsorolt helyeken kb. 49-59, egyes márkák esetleg 10-20 Ft-nyival többek szoktak lenni.
  2014.07.15. 09:02:48 (200)
Én régebben is szoktam hasonlót csinálni (a receptet régi szakácskönyvben találtam), de abba nem kell sem sütőpor,sem joghurt - a többi ua.,mint az itt leírtak. (Írtam is ezt már részletesen régebben egy "Receptes" topicba - bocsi, a pontos címére már nem emlékszem).
A mennyiséget,árat sosem számoltam igazából,mindig úgy készült szó szerint,ahogy ami amennyi épp volt vagy amennnyit pont direkt ehhez meg tudtam venni az aktualitásakor.
Én is azért szeretem,mert jó akár önmagában,akár kis savanyúsággal, akár főzelékfeltétként meg azért is, mert bármilyen zöldség(ek)ből jó, aki szereti még gombát is tehet bele és nagyon jól lehet variálni mind az alapanyagokat,mind a fűszerezését. (Viszont: a magyaroshoz kicsit felesleges a plusz fokhagymapor, mert abba eleve van/kell,hogy legyen).Ja,meg nagy előnye még, hogy a legkevesebb mennyiségből is lehet sokat csinálni - vagy akár gyerekeknek csemegeként is megfelelhet.
  2014.07.15. 02:53:15 (199)
Főtt krumpli kb.4 db, 1 sütőpor, 2 tojás, kb. 30 dkg liszt, 1 főtt sárgarépa, 3 dl joghurttal össze dolgozva pogácsa formára kézzel összegyúrva, forró olajban kisütve, nagyon finom fánk lesz belőle. A fűszerezése: magyaros fűszerkeverék, amibe foghagymaport is érdemes bele tenni, ill. petrezsejmet is apróra összevágottan. Nagyon finom, különleges és jól illik mindenféle húsos ételhez. Pl. halételekhez, vagy akár pörkölt mellé is, vagy csak úgy magába! Vagy akár mártások mellé is jól illik.
Jó étvágyat hozzá!
bodza7
2014.07.15.
  2013.03.11. 08:26:15 (198)
Az én párom is szabolcsi. Anyósom főzött egyszer ilyet jó volt addig nem ismertem
  2012.12.17. 18:28:16 (197)
Ha ugyanezt a pürét (vagy bármilyen más gyümölcsöt) natur joghurttal (azt hiszem, a tescos a legolcsóbb) és zselatinnal összekeversz, az egészet beleöntöd egy folcpakkal kibélelt őzgerinc formába, tuti finom, szeletelhető édesség lesz belőle.
  2012.07.11. 18:55:16 (196)
sütike

hozzávalók:
háztartási keksz
3 cs puding (ha lehet különbözőek)
9dl tej
3dl víz
cukor
gyümölcs, mazsola, mogyoró, stb kinek mi van otthon de nem kötelező bele

veszek egy kerek vagy szögletes formát az a jó ha patentos
aljára háztartási kekszet teszek szépen lerakom laponként
majd készítek egy pudingot 3 dl tejet kis cukorral felforralok közben 1 dl vízbe belekeverem a pudingot és a forrásba lévő tejbe öntöm megvárom míg besűrűsödik kicsit és a kekszre simítom szépen és megszóróm gyümölccsel, mazsolával stb (ha van)
kirakom keksszel és mehet rá a köv puding majd megint keksz és puding esetleg díszítem akár mehet rá csoki
ha kész megvárom míg kihűl majd irány a hűtő legalább fél nap kell neki míg a keksz megpuhul

lekapcsolom a torta formát és tálra rakom szeletelem

kb 500-600.-ból megvan
20-30 perc alatt megvan + hűtés
  2012.07.11. 15:33:13 (195)
nyami, jó kis recept..
Én az utcánkban szedtem kis szilvát (vagy mi ez nem is tudom...)
ledaráltam turmixgéppel, .. mivel kicsit savanykás gyümölcs ezért porcukrot is raktam hozzá, meg volt itthon maradék tejszín 1-2 deci, azt is bele, (ettől krémesebb állagú lett).. aztán fagyasztóba pár órát.
Kis szörppel biztosan még finomabb lehetne.
Meg nem jó ha sokat van a fagyasztóban, mert keményre fagy, .. mikor már kemény, de még kaparható, akkor kiveszem. Ha krémesebb állagot akarok, akkor botmixerrel vagy turmixgéppel, robotgéppel egy-két percig még átkeverem evés előtt, selymesítem.
  2012.07.11. 13:01:27 (194)
Még 400ft sincs és nem is ennivaló, de nagyon finom lesz:
Fagyi házilag 1 liter tej, 1 nagy tejföl, ízlés szerint cukor, vaníliás cukor fahéj, egy kis gyümölcs, "színezéknek" szörp ami van otthol , esetleg bolero por, már hó végén.
A sürübb dolgokat összekeverjük, végül felöntjük a tejjel és a szörppel, be a fagyóba.Meg kell kavargatni , pár óra alatt kész is.
Ha 20százalékos tejföllel és szörppel csinálom tej állagú fagyi lesz, ha 10 vagy 12 százalékossal akkor vizes.
Jó hűsölést!
  2012.07.06. 07:43:47 (193)
no ennek örülök
  2012.07.05. 20:59:40 (192)
Ezt a pástétomot, már másodjára csinálom, és nagy sikere van itthon, pirítósra kenve.
  2012.07.03. 07:22:46 (191)
Szívem, nem tévedsz? A burg.krokett burgonyából (+adalékok) készül, mozart darás receptet írt
  2012.07.02. 23:13:29 (190)
Én ezt maradék krumpli püréből szoktam, ez a krokett.
A te verziódat kukorica darából hallottam.
  2012.07.02. 17:13:20 (189)
Én ma csináltam bagettet. Írom a receptjét, nem nehéz és nem is tart túl sokáig, legalábbis a munka része. Kell hozzá 20 dkg fehér liszt, 10 dkg teljes kiőrlésű (én csak sima olcsó lisztet használok), 2,5 dkg friss élesztő, só ízlés szerint, meleg víz, amennyit felvesz a tészta, tojás sárgája, magok.
Az élesztőt 1dl langyos vízbe morzsoljuk (nem kell futtatni). Egy tálba összekeverjük a lisztet, magokat, sót és az élesztős vizet. Tésztát gyúrunk belőle. Formázzuk, a tetejét bevagdossuk és 50 fokos sütőben kelesztjük kb 0,5-1 órát. A tetejét tojássárgával megkenjük, szórhatunk még rá magokat, kicsi borsot. Ropogósra sütjük. (hőlégkeverés 180 fok).
  2012.07.02. 11:22:07 (188)
sziasztok!régebben olvastam itt egy szuper bagett receptet.nem tud valaki ilyet véletlenül?köszi előre is !
  2012.06.29. 16:49:33 (187)
Ha "belefér", tejföllel habarják! Szabolcsi
  2012.06.29. 16:44:54 (186)

Én baboskáposztának ismerem, tartalmas egytál étel, de "mifelénk" pörkölt alapra,(hagyma, papr.paradics.) és amikor 3/4-ig puha a bab, mehet bele kápi,füstölt csont, húsféle is..ami épp van, és így sem drágább
  2012.06.29. 16:20:45 (185)
Elég fura ételt ettem tegnap!Nagggyon finom volt!)))
A férjem falujában csak így hívják:"káposztás paszuly"))
A babaot felteszik főni jó sok vízben.Amokir félig megfőtt, belevágnak rengeteg káposztát, és sózzák.Ha az egész megpuhult, rántást öntenek rá, és meglocsolják sűrített paradicsommal.!)))))Tényleg finom!Jaaaa, és füstölt hús is volt benne))
Kijön egy ezresből
  2012.03.29. 18:24:53 (184)
Na ma valami meglepőt láttam, eddig nem is hallottam ilyet.
Azt mondták van édes verzió, amit gyümölccsel készítenek.. de én még arról sem hallottam.
Rántott dara
Tejben a búzadarát megfőzni sósan! Még melegen megfűszerezni: bors, fokhagymapor, vegeta, ízlés szerint. Lehet turbózni, maradékok is mehetnek bele, sonka, kis reszelt sajt, stb.
Kihűlve felvágni, vagy kézzel formázni.. és kirántani.
  2012.03.17. 06:35:45 (183)
Köszi: Györgyi